САМО ЗА МИЛИОНЕРИ: ТОП 8 НАЈСКАПИ ДЕСЕРТИ ВО СВЕТОТ

//


 Парче од свадбената торта на Хари и Меган Маркл чини помеѓу 600 и 800 долари.


Невообичаено брауни“ десерт кој чини 1000 долари.


Чоколаден пудинг од шефот Марк Гиберт чини 34.000 долари.


Оваа овошна торта со дијаманти чини скромни 1,72 милиони долари.


Овие необични макаронс чинат 7.000 долари за акција.
Овој прекрасен десерт чини 14 500 долари.


Десерт со тартуфи, кој чини 250 долари.


Луксузна крофна, која чини 1.682 долари.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ГО ИЗРАЗУВА СВОЕТО НЕЗАДОВОЛСТВО ОД НАЧИНОТ НА КОЈ ШТО СЕ ЗАКАЖА ДЕНЕШНАТА СЕДНИЦА ЗА ПОСТАВУВАЊЕ НА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА

Следна статија

„ПЕТРОВДЕНСКИТЕ КОНАЦИ“ ЗАПОЧНУВААТ СО „ МУЗИКА ЗА ФЛЕЈТА И ПИЈАНО“

Најново од Истакнато

Кога идентитетот е бетон

Пишува: Ѓорѓи Трендафилов Вчерашниот фудбалски натпревар меѓу Северна Македонија и Бугарија е одличен настан за крај