ХАКЕРИ ТВРДАТ ДЕКА УКРАЛЕ ПОДАТОЦИ ЗА ТАЈНИ ОПЕРАЦИИ НА РУСКАТА СЛУЖБА ЗА ФЕДЕРАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

/

Руската служба за безбедност – ФСБ е хакирана. Хакери успеале да украдат голем број податоци – 7,5 терабајти, од серверите на поранешното КГБ.Според Форбс, државни тајни на Русија не биле откриени, но биле откриени операции на ФСБ.

Федералните агенти имале операција за откривање на идентитетот на луѓето што го користеле анонимниот систем за комуникација на Тор.

Извор: Тв Стар

Претходна статија

ПРЕДЛОГОТ ЗА СПОЈУВАЊЕ НА СЈО СО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ОД УТРЕ ВО СОБРАНИЕ

Следна статија

ИЗРАЕЛ ПОЧНА ДА УРИВА ПАЛЕСТИНСКИ ЗГРАДИ

Најново од Вести