ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 46 ЛИЦА ПОРАДИ ИСТЕКУВАЊЕ ГАС ВО ХОТЕЛ ВО КАНАДА

/

Четириесет и шест лица беа хоспитализирани поради истекување гас во хотел во канадскиот град Винипег, соопштија канадските власти.

„Можеме да потврдиме дека нема жртви и ниту еден пациент не бара интензивна нега”, вели регионалната здравствена служба, според SiBiEs.

Повеќето од нив се пуштени од болница во вторникот вечерта откако им беше укажана помош, се додава во соопштението.Извор: МакфаксПретходна статија

ПЛЕНКОВИЌ НАЈАВИ РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДАТА ВО ХРВАТСКА

Следна статија

КОСОВО НЕ МУ ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА СРПСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

Најново од Вести