ИБРАИМИ НЕМА ДА ПРИФАТИ ДА СТАНЕ МИНИСТЕР ДУРИ И ДА ГО ПРЕДЛОЖАТ

//

„Јас нема да ја прифатам функцијата министер дури и да ме предложат“, е одговорот Зеќирја Ибрахими, член на Централното раководство на Беса од крилото на Африм Гаши, на прашањето дали се вистинити информациите на медиумите дека тој ќе биде следниот министер за култура, објави Порталб.мк… (целиот напис прочитајте го овде)

Претходна статија

СОБРАНИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА РАБОТИЛНИЦА ВО ЉУБЉАНА

Следна статија

МАНУ СО СВЕЧЕНА АКАДЕМИЈА ЈА ОДБЕЛЕЖА 20-ТАТА ГОДИШНИНА ОД СОЗДАВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „ТРИФУН КОСТОВСКИ“

Најново од Вести