ИМА И ТАКВИ НАСТАВНИЦИ: ДОШОЛ СО ТАБЛА И МАРКЕРИ ПРЕД ДОМОТ НА СВОЈА УЧЕНИЧКА ЗА ДА И ЈА ОБЈАСНИ ТЕШКАТА ЗАДАЧА

/

Една прекрасна сторија ни доаѓа од САД. Порталот Мајка и дете ни пренесува приказна за една ученичката во шесто одделение која му се пожалила на својот наставник дека не знае како да ја реши задачата, а наставникот Крис Воба од Јужна Дакота, САД, не само што одговорил на нејзината порака, туку дошол пред нејзината куќа опремен со мала табла и маркери, објаснувајќи ѝ го процесот на решавање на задачата преку стаклената врата.

Сето ова го снимил таткото на ученичката, Џош Андерсон и го споделил на социјалните мрежи.

Браво за прекрасниот пример!Претходна статија

ШТО Е ПООПАСНО: КОРОНА ИЛИ МОРОН(А) ВИРУСОТ?

Следна статија

ШТО ТРЕБА ДА ПРАВАТ ТРУДНИЦИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА ВИРУС

Најново од Истакнато