ИСЧИСТЕТЕ ГО ВАШИОТ ОРГАНИЗАМ ОД ТОКСИНИТЕ СО ОВАА ЕДНОСТАВНА ДИЕТА

//

Кога ќе започнете детокс диета многу често заедно со токсините ги уништувате и корисните материи. Затоа диетата за детоксикација не треба да се држи повеќе од 2 пати годишно.

Ние ви нудиме 7-дневен детокс систем.

Понеделник: Течности во големи количини: вода, сокови, коктели и чаеви.
Вторник: Јадете плодови богати на влакна: манго, праски, банани.
Среда: зелен зеленчук: марула, спанаќ и сл.
Четврток: ориз, брокула и моркови во варена форма
петокот кон менито од четврток додадете ореви, а во саботата, кон менито од петок додадете јогурт и житарици. Во последниот ден од диетата јадете риба.

Можете да консумирате секојдневно прочистена вода: во негазирана вода додадете сецкани зеленчук и овошје. Соодветни се следниве комбинации: краставица и нане, лимон, јагода и киви, лубеница, цимет и јаболко, цимет и грејпфрут.

Претходна статија

ВО ЖИВО: ИЗЈАВА НА ЗАЕВ ПО ПРЕСУДАТА ЗА „ПОТКУП“

Следна статија

GIF: МАЛАТА ПРИНЦЕЗА САМО ШТО НЕ ЗАСПА…

Најново од Истакнато

Невладини организации на македонски Бугари од РС Македонија со осуда за срамниот говор на омраза кон Бугарите и Бугарија на фудбалскиот натпревар меѓу РС Македонија и Бугарија во Скопје

Претставници на 10 граѓански здруженија на граѓани на РС Македонија, со бугарска национална самосвест, испратија писмо