ИСТЕКУВА ВО ЈУНИ: ЌЕ ГО РАСКИНЕ ЛИ ВЛАДАТА ДОГОВОРОТ СО „ВИЗЕР“?

/

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска информираше дека
договорот со нискобуџетската авиокомпанија „Визер“ истекува во јуни и во моментот се
работи на критериумите за новиот тендер, кој ќе биде распишан наскоро.

“Во моментот се работи на критериумите на тендерот и набрзо тој треба да биде
распишан. Нашата заложба е колку што може повеќе летови да бидат насочени кон
Охридскиот аеродром, изјави Сугарески.

Појасни и дека се планира да се направи подобрување на моделот за субвенционирање
на нискобуџетските авиокомпании.

Извор: Емагазин

Претходна статија

ОХРИДСКА БАНКА ЈА ЗГОЛЕМИ ДОБИВКАТА ЗА 97,4 ОТСТО

Следна статија

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГДУ ПЕТАР КОЛЕВ КАЗНЕТ ОД МВР

Најново од Истакнато

Последниот атентатор (9)

Спомени на Крсто Петрушев (1913-2007) од Богданци, припадник на ВМРО, запишани од Владимир Перев. Сите војници