|

Изгоре барака во Пржино, повреден сопственикот

Во пожар во барака во скопската населба Пржино е тешко повреден 68-годишен скопјанец. Според информациите, тој се обидел д го изгасне огнот, но безуспешно.

Бараката цела изгорела, а огнот ја зафатил и кровната конструкција на објектот до неа.

Притоа, со повреди се здобил Ц.К., кој бил пренесен во Ургентен центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил локализиран. Увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.Слични Објави