Јанев: Бугарија испраќа на РС Македонија помош за гаснење на пожарите

//

По наредба на министер претседателот на Бугарија, Стефан Јанев, Бугарија ќе испрати помош на РС Македонија во борбата против пожарите што ја зафатија земјата, пренесува БГНЕС. Бугарија ќе испрати во РС Македонија 25 пожарникари, 3 пожарни автомобила и уште 2 помошни автомобила.Претходна статија

Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ: Поднесовме амандман за набавка на 20 нови противпожарни возила, СДСМ и ДУИ ни се смееја

Следна статија

Инфекцијата со коронавирус е три пати помала кај вакцинираните

Најново од Вести