ЈОВЕСКИ ЗА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: ОЈО НЕ Е ИЗВОР НА СНИМКАТА ВО ЛА ВЕРИТА

//

Снимката објавена во „Ла верита“ не е добиена од извори во ОЈО, вели државниот јавен обвинител Јовески за Дојче веле. Според правни експерти, со нејзиното објавување не се искомпромитирани доказите.

„Снимката во италијанскиот медиум не е добиена од извори на ОЈО, таа е дел од доказната постапка“, изјави кусо за Дојче веле државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, кој во моментов е надвор од земјата.    

Претходна статија

НОВИНАРОТ ШТО ЈА ОБЈАВИ СНИМКАТА СО БОКИ 13 И КИЧЕЕЦ: ОВА Е САМО ПРВИОТ ДЕЛ ОД МОЈАТА ПРИКАЗНА…

Следна статија

ЖИМИ ЗОКИ, НИКИ И СИТЕ ОКОЛУ НИВ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да