ЈУНАЈТЕД СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАМЕНАТА ЗА ЛУКАКУ: СОЛШЕР ДОБИВА НАПАЃАЧ ОД СЕВИЛЈА

/

Манчестер јунајтед ги договориличните услови со фрнацускиот напаѓач, Висам Бен Једер од Севилја, кој се очекува да пристигне на „Олд Трафорд“ како замена за Ромелу Лукаку.

Лукаку е на прагот да го напушти Јунајтед и да потпише за Интер, а тренерот Оле Гунар Солшер смета дека токму Бен Једер е идеалното решение за неговите проблеми во нападот.

Бен Једер во минатата сезона беше одличен, па во 54 настапи постигна 30 гола и 11 асистенции во сите натпреварувања.

Извор: Спорт1

Претходна статија

НАЈКУЛТНАТА РАКОМЕТНА САЛА ВО СКОПЈЕ СТАНУВА – ХРАМ НА КОШАРКАТА!

Следна статија

ПСЖ УШТЕ ВО ФЕВРУАРИ ПОЧНАЛ ДА РАЗМИСЛУВА ЗА ПРОДАЖБА НА НЕЈМАР

Најново од Вести