Јункер: Членството во ЕУ не паѓа од небо

//

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, со поглед кон земјите од Западен Балкан, порача дека приемот во Европската унија не доаѓа едноставно така, туку мора да се одработи… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Чудото од дете Даниел Харитонов утре настапува со Македонската филхармонија

Следна статија

Курц: ЕУ мора повеќе да штеди и да биде поефикасна

Најново од Вести