КАКО ИЗГЛЕДА ДА СИ ВО ЖАРИШТЕТО НА ПОЖАРИТЕ

/

Изминативе неколку недели имаме можност да читаме статии и да гледаме снимки од пожарите кои беснееја во Атина и кои сè уште расселуваат илјадници луѓе во Калифорнија.

Но, како изгледа да си во жариштето на пожарот, погледнете на линкот ОВДЕ. 

Претходна статија

ТИМ АВСТРАЛИСКИ НАУЧНИЦИ ГИ ОТКРИ НАЈСТАРИТЕ БОИ НА ПЛАНЕТАТА

Следна статија

ДЕНЕС ПОПЛАДНЕ СЕ ОЧЕКУВА ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ

Најново од Вести