КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ПРВАТА ПРОБА НА ГАРВАНЛИЕВ- МАКЕДОНСКАТА ЕВРОВИЗИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ПРИСТИГНА ВО РОТЕРДАМ

//

Нашиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев заедно со евровизиската делегација од вчера е во Ротердам, Холандија, каде од 18-ти до 22-ри мај ќе се одржи популарната музичка манифестација.

Првата проба на Гарванлиев со „Here I stand” на Евросонг во Ротердам се случи денеска и веќе се очекуваат попрецизни прогнози околу пласманот на учесниците, но искуството покажало дека не постојат правила до последниот момент и од есенцијално значење е позитивната мисла и безрезервна поддршка на избраните претставници. Васил настапува во првото полуфинале, 6-ти по ред.

Како поддршка со свои ресурси кон тимот се придружија и Јелмаз Дервиши, како ПР на Гарванлиев и Расел Дејвис, долгогодишен волонтерски соработник на македонската делегација.Џозефин Ли и Брајан Фарина во Ротердам долетаа дури од Чикаго, кои како менаџерско-продуцентски тим се долгогодишни соработници на Гарванлиев.

Еве како звучеше Васил на првата проба.

Претходна статија

ДЕЛ ОД УНИФОРМИРАНАТА ПОЛИЦИЈА ДЕНЕСКА ИЗЛЕЗЕ НА ПРОТЕСТ

Следна статија

ШЕСТ ГОДИНИ ПО „ДИВО НАСЕЉЕ”- ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ И ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ

Најново од Вести