Каменос бара референдум во Грција за името

/

Лидерот на Независни Грци, Панос Каменос, во неговата колумна за неделнот издание на весникот „Димократиа“ порачува дека во Грција ќе мора да се одржи референдум за новото име на северниот сосед.

„ Грчкиот народ ќе треба да одлучи за ова, без преседан во историјата на човештвото, отстапување на истријата и културата на друг народ“, пишува Каменос… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Ќе има ли втор референдум за „Брегзит“?

Следна статија

Арсенал нема да заработи ни евро, „Старата дама“ добива бесплатно засилување?!

Најново од Вести