|

Казни за 101 возач за брзо возење во Скопје

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 130 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 101 санкција, пет мерки за возење под дејство на алкохол, две санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, соопшти МВР.

Засилените акциски контроли продолжуваат, најавија од таму и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.Слични Објави