ПЕЈАЧОТ ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ПРОНАЈДЕН МРТОВ

//

Порталот Press24 јавува дека утринава во моторно возило Тојота е пронајден мртов познатиот македонски пејач Влатко Илиевски. Според информациите објавени од порталот, причината за смрта не е позната, а телото веќе е предадено на обдукција. Влатко Илиевски беше еден од најпознатите рок пејачи на македонската естрадна сцена.Претходна статија

ВЛАДИНА ДЕЛЕГАЦИЈА НАЧЕЛО СО ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЌЕ УЧЕСТВУВА НА САМИТОТ 16+1 ВО СОФИЈА

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ И НАНЕСЕ ТРАЈНА ШТЕТА НА МАКЕДОНИЈА И НЕЈЗИНАТА МЕЃУНАРОДНА РЕПУТАЦИЈА

Најново од Вести