ТРАМП СО УШТЕ ПОРИГОРОЗНИ САНКЦИИ ПРОТИВ ВЕНЕЦУЕЛА

//

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп издаде регулатива за замрзнување на сите средства на владата на Венецуела во САД.

Извршната наредба е потпишана од Трамп и претставува многу поригорозна мерка против венецуелската нафтена компанија ПДВСА финансискиот сектор и против десетици венецуелски функционери.

Сиот имот и удел во имот на владата на Венецуела сместени во САД се блокирани и не можат да бидат пренесени, платени, изнесени, повлечени или на друг начин расположиви, се вели во извршната уредба објавена од Белата куќа.Претходна статија

Г-НЕ СПАСОВСКИ, НАМЕСТО ДА СЕ ФАЛИТЕ СО РАСТОТ НА БДП, КАЖЕТЕ ЈА ВИСТИНАТА ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

Следна статија

ПУКАЊЕ ВО НОЌЕН КЛУБ ВО ТОРОНТО-ЕДЕН ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА

Најново од Вести