КИРАЦОВСКИ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ФАКТОР ВЕЛИ ДЕКА ОД НЕГОВАТА ПАРТИЈА НЕ ЗНАЕЛЕ ШТО ПРАВИ БОКИ 13

//

“Ниту моите колеги, ниту јас сум можел да претпоставам што се наш познаник прави и како тоа се одразува врз нас. Бојан Јовановски имаше средби со стотици поединци, како сопственик на 1ТВ, но и како претседател на Меѓународниот сојуз каде членуваа многу истакнати општественици, честити луѓе. Иако лично не сум бил дел од таа невладина организација, знам дека добар дел од членовите на истата воошто не би ни помислиле на било какви незаконити дејствија, вели Кирацовски.

Целото интервју прочитајте го овде.

Претходна статија

СЈО ПОТВРДУВА: КАТИЦА ЈАНЕВА КОРИСТИ ОДМОР

Следна статија

ВРЕМЕ Е ЗА ОСВЕЖУВАЊЕ! EMILY NAILS СО НОВИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИНТЕРЕСНИ НОКТИ

Најново од Вести