Ќучук го означи како историски ден отворањето на преговорите со Северна Македонија и Албанија

/

Бугарскиот европратеник и копретседател на европските либерали АЛДЕ, Илхан Ќучук како историски ден за Северна Македонија и Албанија го означи денешното отворање на преговорите со Европската Унија.

-Поздрав, драги пријатели! Да продолжиме заедно!, напиша Ќучук на Твитер.

Претходна статија

Бајден: САД ја поздравуваат ЕУ за унапредување на интеграцијата на Западен Балкан преку отворање на преговорите со Северна Македонија и Албанија

Следна статија

Регистрирани се 770 случаи на SARS-CoV-2– пријавени се четири починати лица

Најново од Вести