КОМАНДАНТ ЛЕКА ОД ПРАТЕНИК ДО СТОЧАР

/

Поранешниот командант на ОНА, Даут Реџепи-Лека од село Порој, Тетовскo, кој два мандата беше и пратеник во Собранието сега чува овци, објави ТВ 21.

Поранешниот командант од ОНА, Лека на јавноста и е познат како еден од обвинетите за киднапирањето на 12-те Македонци од Тетовско во војната во 2001 година, еден од четирите Хашки случаи познат како „Гробница Непроштено“. Тој по донесувањето на Автентичното толкување на Законот за амнестија во 2011 година беше амнестиран за злосторствата во 2001 година.Претходна статија

(ВО ЖИВО) ПРЕС НА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ, КАРАЏОВСКИ И ЗИБЕРИ

Следна статија

КАРАЏОВСКИ: НЕ СУМ УБИЛ ЧОВЕК И НЕ СУМ ЗЕМАЛ СКРШЕН ДЕНАР КАКО ЧЛЕН НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи