КОРИДОР 8 ЕПИЗОДА 6: РАЗГОВОР ЗА МУЗИКА, ИСТОРИСКО ОРУЖЈЕ И НОРМАЛНО КОМИТИ

Познатиот бугарски композитор и диригент маестро Георги Андреев уметнички директор на ансамблот „Филип Кутев“ од Бугарија и Кирил Илиевски од село Трап Битолско беа гости во синоќешното издание на емисијата „Коридор 8“ која се емитува во живо секој петок од 19 часот на Youtube.

loading...

Погледнете го видеото од синоќешната емисија:


loading...

Ако сакате да научите повеќе за проектот Коридор 8 можете да ја посетите ФБ страната на емисијата, а исто така и да се претплатите за youtube каналот, за да можете да ги следите сите нови активности на авторите на проектот.