Ковачки: Кражба на масло од марихуана од 2 милиони евра во Алданци, а Спасовски молчи

/

Утрово повторно кражба на марихуана, овој пат на масло во вредност од 2 милиони евра во „5 летерс” кај Алданци, објави на Фејсбук пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки.

„Ако веќе 5 дена го чекаме Спасовски да каже за кражбата на оружјето, бомбите и муницијата во СВР Охрид, може да се претпостави дали и кога ќе го расветли случајов со кражбата на масло од марихуана“, напиша Ковачки.

Претходна статија

МТСП најавува мерки за унапредување на правата на децата и лицата со попреченост

Следна статија

Бектеши се фотографираше со илјадници шишиња зејтин: Нема место за паника

Најново од Вести