КРАЈОТ НА ЕПИДЕМИЈАТА СЕ БЛИЖИ: ВО КИНА, САМО ЕДЕН НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

/

Само еден нов случај на коронавирус е регистриран во Кина, додека имало 12 во претходниот ден, соопштија здравствените власти.

Новиот случај е забележан кај личност која допатувала од странство, пренесува Ројтерс.
Вкупниот број потврдени случаи на коронавирус во земјата достигна 82.875, а починати се 4.633 лица.

Претходна статија

ОД ПОНЕДЕЛНИК ИСПЛАТА НА ПАРИЧНАТА ПОМОШ ОД СОЦИЈАЛНА И ДЕТСКА ЗАШТИТА

Следна статија

ТРАМП ЗА ВООРУЖЕНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ ВО МИЧИГЕН: ТОА СЕ ДОБРИ ЛУЃЕ И ГУВЕРНЕРКАТА ТРЕБА ДА СЕ ДОГОВОРИ СО НИВ

Најново од Вести