КРИВА ПАЛАНКА, ИЗЛОЖБА ВО КВИЛИНГ ТЕХНИКА

/

Денес со почеток во 12.30 часот, во изложбениот простор на Градската библиотека при НУ Центар за култура – Крива Паланка ќе биде отворена изложба дела од креативната работилница во техника квилинг (изработки од хартија)…

Работилницата започна на крајот месец април 2018, а на неа учествуваа петнаесетина ученици од основните училишта во градот, кои изработуваа разни изработки од хартија. 

Претходна статија

А. КОВАЧЕВ (ЕНП-ГЕРБ): ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА Е ПОВАЖНА ОД ПОЛИТИЧКИТЕ ИГРИ

Следна статија

СУГАРЕСКИ: ПРУГАТА БИТОЛА -КРЕМЕНИЦА ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ОВАА ГОДИНА

Најново од Истакнато

Кога идентитетот е бетон

Пишува: Ѓорѓи Трендафилов Вчерашниот фудбалски натпревар меѓу Северна Македонија и Бугарија е одличен настан за крај