КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ОХРИЃАНЕЦ КОЈ ПОСЕДУВАЛ МАРИХУАНА

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(42) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 31.10.2017 година на регионалниот пат Охрид – Свети Наум полициски службеници извршиле преглед на патничко возило, управувано од пријавениот, во кое како сопатник бил З.И. од Охрид, при што кај пријавениот пронашле марихуана.