Латас не се појави на судење

//

Новинарот Драган Павловиќ Латас денеска не се појави во Кривичниот суд, каде што му се суди за даночно затајување во случајот Тотал на СЈО.

Како што кажа судијата Славица Наумовска -Јосифовска, обвинетиот не дошол на судењето за „Тотал“, поради лични и семејни причини, за што доставил до судот документација од клиника во Келн. Доказот се читаше без јавност во судницата. Судењето е закажано за 31 март.Претходна статија

Шилегов на средба со атинскиот колега Каминис

Следна статија

Земјата во која живееме со Ахмети има име: Република Македонија

Најново од Вести