ЛЕСНИ БОМБИЦИ СО КОКОС И УРМИ

//

Состојки:
– 3 чаши кокос
– 200 гр. урми

Подготовка:
Ставете го кокосот и урмите во апарат за мелење. Измелете ги, а потоа формирајте топчиња од добиената мешавина. Ставете кокос во чинија и превртете ги бонбоните во нив.

На здравје!

Извор: Мисли

Претходна статија

ШТО ЗНАЧИ ЗА БАЛКАНОТ РЕЗУЛТАТОТ ОД АМЕРИКАНСКИТЕ ИЗБОРИ ?

Следна статија

ГРЕНЕЛ: ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН ГО ВРАЌА БАЛКАНОТ ВО СТАТУС КВО

Најново од Истакнато

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,