ЛЕТАА ПРЕДМЕТИ НА СИТЕ СТРАНИ: АЛБАНЦИТЕ СЕ ПРЕСМЕТАА ПРЕД ГОЛЕМОТО ДЕРБИ ВО ТИРАНА (ВИДЕО)

Навистина немили сцени беа забележани пред големото дерби во Тирана меѓу екипите на ФК Тирана и Партизани Тирана, кога навивачите на двете екипи решија да се пресметаат пред мечот.

Очигледно обезбедувањето не можело да реагира навреме, па можеше да се забележи како летаат боксови на сите страни, но и голем број предмети.Видеото од инцидентот погледнете го тука.

Извор: Спорт1