Љубчо Георгиевски со поддршка за СДСМ и Заев

/

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и генералниот секретар и пратеник Љупчо Балкоски како и општинскиот комитет на ВМРО-Народна партија од Делчево со поддршка за кандидатката за советник од редовите на ВМРО-Народна партија и коалицијата “Најдоброто за нашата општина” предводена од СДСМ, Бојана Гоцевска и кандидатот за градоначалник на Делчево Горан Трајковски.

ВМРО-Народна партија со свои самостојни кандидатски листи ќе настапи во: Тетово, Илинден, Могила, Чашка и Демир Хисар, додека во останатите општини ќе даде поддршка на Коалицијата „Најдоброто за нашата општина“ предводена од СДСМ.Претходна статија

Десет починати и 190 новозаболени од Ковид-19

Следна статија

Дали по изборите Македонија и Бугарија ќе изнајдат решение?!

Најново од Вести