ЛОШИ ВЕСТИ: Лазаров најверојатно го заврши Европското првенство

//

Нашиот најдобар ракометар го повреди коленото. Тешкиот пораз од Шпанија (20:31) на нашата репрезентација не е најлошата работа која вчера ни се случи. Во раната фаза од натпреварот се повреди нашиот капитен, Кире Лазаров и повеќе не се врати на теренот. Според информациите, првенството за Лазаров е завршено.

„Мислам дека Лазаров нема да може да игра во следните два натпревари и најочигледно е дека без него ќе бидеме до крај на првенството“, изјави Гонзалес.

И покрај вечерашниот пораз, ние се уште имаме шанси за полуфинале, шансите ќе ги бараме против Чешка и Данска, но секако без капитенот тоа ќе биде тешко да се постигне.Извор: Sportski.mk

Претходна статија

Нимиц не го „чепка“ идентитетот, Хојт Ји е свесен дека прашањето за името сложено за решавање

Следна статија

Нимиц во наредните десетина дена ќе ги посети Атина и Скопје

Најново од Вести