Македонските ракометари „спарингуваат“ со Саудиска Арабија и Србија

/
Машката ракометна репрезентација на Македонија, попладнево (17 часот и 30 минути) во Белград ќе го игра првиот од двата контролни натпревари кои се дел од подготовките за претстојното Европско првенство во Хрватска. Избраниците на селекторот Раул Гонзалез попладнево играат контролен меч против селекцијата на Саудиска Арабија, додека утре во терминот од 18 часот ќе го одиграат мечот против Србија… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Блер: Генерациите што доаѓаат ќе жалат за Брегзитот

Следна статија

Кворумот пресуден дали во вторник ќе се гласа Законот за јазици

Најново од Вести