МАЖ ПОЧИНАЛ ВО ХОДНИКОТ НА ПОЛИКЛИНИКАТА ВО ДРАЧЕВО

//

Во поликлиника во Драчево, вчера, бил донесен 62-годишен скопјанец, кому, по пристигнувањето во ходникот од установата, му се влошила здравствената состојба по што починал.

Од МВР во дневниот билтен наведуваат дека смртта ја констатирал лекар од здравствената установа, но засега нема информации каква болест ја предизвикала смртта кај мажот.

По наредба на јавен обвинител, телото му било предадено на семејството.Извор: МакфаксПретходна статија

KАЗНА ОД ПО 2.000 ЕВРА ЗА ДВАЈЦА БИТОЛЧАНИ КОИ СЕ ШЕТАЛЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Следна статија

ТУР ДЕ ФРАНС ЌЕ СЕ ОДРЖИ ОД 29 АВГУСТ ДО 20 СЕПТЕМВРИ

Најново од Вести