МИЦЕВСКИ: НИШТО ОД ПОТПИШАНОТО СО „МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ“ НЕ Е РЕАЛИЗИРАНО

/

Проектот за изградба на домови за стари лица во Битола не е реализиран заради локалните власти, изјави бизнисменот Силјан Мицевски на вкрстеното испрашување од страна на обвинетиот Бојан Јовановски на денешното судско рочиште на процесот „Меѓународен сојуз“.

– Земјиштето во Битола, е во сопственост на фирмата, не е моја лична сопственост. Тоа го купив во јавен оглас. Комуналите беа платени. Јас сум убеден дека нереализирањето во Битола, е заради локалните власти – изјави сведокот Мицевски, пренесе Плус Инфо.

Во продолжение на својот исказ тој рече дека Владата во ниту еден момент не пружила помош за реализација на овој проект.– Од ветувањата дека Владата ќе направи нешто, немаше ништо. Ако е владин проектот требаше заеднички да го тераме. Договорот што го потпишавме не е реализиран, ниту се обезбедени документи, дозволи, ниту парите се вратени – одговори Мицевски.

Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ ЈА УСВОИ ПРЕГОВАРАЧКАТА ПОЗИЦИЈА ЗА “КОВИД ПАСОШИТЕ“

Следна статија

КОМИСИЈАТА ЗА ОДНОСИ СО ВЕРСКИТЕ ЗАЕДНИЦИ АПЕЛИРА ЗА ПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРИ ПРОСЛАВАТА НА ВЕЛИГДЕН

Најново од Вести