Мицкоски објави видео и фото: Кој ќе одговара за Екоцидот во РЕК Битола?!

/

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ на социјалните мрежи објави фото материјали од РЕК Битола и прашува кој ќе одговара за екоцидот кој се случува во тоа подрачје.

РЕК Битола денес/деновиве. Кој ќе одговара кривично за овој ЕКОцид? Ајде колега Тупанчевски да го видиме на дело вашиот предлог како ќе функционира…, пишува Мицкоски на фејсбук.Претходна статија

Граѓаните и фирмите да штедат струја, следува тешка зима, апелираат надлежните

Следна статија

Јаневски: Во Кокино се наплаќа под круша, на парагон, без фискални сметки

Најново од Вести