МИЦКОСКИ : ПОНУДАТА НА ЗАЕВ Е СПРОТИВНА НА НАШИТЕ ПРИНЦИПИ

//

Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на Канал 5 телевизија одговaраше на новинарските прашања и ја потврди понудата на Заев за учество на ВМРО ДПМНЕ во Владата за спроведување на референдумот за Преспанскиот договор. Според него ова се косело на партиските но и неговите лични принципи, бидејќи за разлика од Заев кој менува ставови по повеќе пати во еден ден, тие имат јасни, конзинстентни и непроменети ставови, сметајќи го овој договор како капитулантски, и штетен по иднината на Македонија.Претходна статија

ГДУ : КАКВА ИГРА ИГРА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ?

Следна статија

МИЦКОСКИ : ПРАШАЊЕТО Е СПРОТИВНО НА ВЕНЕЦИЈАНСКАТА КОМИСИЈА

Најново од Вести