| |

МИЦКОСКИ: ПОТЕГОТ НА ЗАЕВ Е АПСОЛУТЕН ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКАТА ДИПЛОМАТИЈА

Имаме министер за надворешни работи, што треба да си поднесе неотповиклива оставка по договорот со Грција. Договорот го менува Уставот на Македонија и уставното име, ние нема да го поддржиме тоа. Побарав итна средба со Иванов и со него ќе разговарам за ова прашање. Барам од Заев да ми го претстави пишаниот документ што го договорил со Ципрас-изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Слични Објави