МИЦКОВСКИ НЕ ДАДЕ ДИРЕКТЕН ОДГОВОР ДАЛИ НЕГОВАТА ПАРТИЈА ЌЕ ГО БОЈКОТИРА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

//

Треба да видиме дали ќе има референдум, какво ќе биде прашањето на референдумот, во какви услови ќе се спроведе референдумот, изјави Христијан Мицкоски како одговор на прашањето дали ВМРО-ДПМНЕ ќе го обезбеди цензусот на референдумот, што му беше поставено за време на емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија.Претходна статија

МАКЕДОНИЈА ДОБИ 4 УСЛОВИ ЗА ЗАПОЧНУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Следна статија

МИЦКОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ ГИ ПОЗДРАВУВА И ПОДРЖУВА МИРНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, НО ЗАСЕГА ЌЕ ДЕЛУВА ИНСТИТУЦИОНАЛНО

Најново од Вести