МИЛОШОСКИ: АФЕРАТА „МАФИЈА” ЈА ЗАГРОЗИ ВИЗНАТА ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА, СПАСОВСКИ ТРЕБА ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Аферата „Мафија” освен загрозување на визната либерализација, претставува дополнително нарушување на имиџот на Македонија во очите на Брисел и НАТО. Освен кривична одговорност за овој случај треба да има и политичка одговорност, а таа во моментов ја носи министерот за внатрешни работи бидејќи тој е одговорен за тоа што се случувало од 2017 до денес, изјави пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски за „Филибастер” на Радио Лидер, пренесува 24 Инфо.

Милошоски потенцира дека Спасовски во најмала рака од морални причини треба да си поднесе оставка.Целиот напис прочитајте го овде.