МИТРЕСКИ ОД СТРУГА: ДУРЛОВСКИ БИЛ СПРЕМЕН ДА УБИЕ ЗА ПАРИ, А НЕМА СИЛА ДА ИЗЛЕЗЕ НА ДЕБАТА

/

„Во 2016 година седнавме и се договoривме дека сме различни по многу основи, етничка припадност, верска припадност, професија, по многу други работи, ама имаме иста цел, исти проблеми и дека само сите заедно сплотени можеме да ги решаваме“, истакна носителот на листата на коалицијата „Можеме“ во изборната единица 5, Јован Митрески на граѓанската трибина во Струга.

„Зоки ми е брат, Радмила ми е сестра по 27 април, а носителот на другата страна бил спремен да убие за пари, а нема сила да излезе на ТВ соочување со нашиот носител на листа“, нагласи Митрески.

Претходна статија

РУСИТЕ НЕМААТ НИШТО ПРОТИВ ПУТИН ДА ОСТАНЕ НА ВЛАСТ ДО 2036 Г.

Следна статија

АВТОМОБИЛ УДРИЛ ВО ВОЗРАСНА ЖЕНА И ДЕТЕ ВО РАДОВИШ

Најново од Вести