MIYATTA СО НОВА ПЕСНА „МАСКА“

Македонската музичка уметничка Наташа Крстевска- MIYATTA го претстави својот најнов сингл „Маска“. Во проектот покрај MIYATTA учествуваат Дамир Пух- аранжман и аудио продукција и Наташа Миха- аранжман и придружни вокали. Автор на музиката и текстот на песната е самата MIYATTA.

Најновото дело на MIYATTA e достапно на следниот линк.Од денеска достапна за мојата публика!!!! – МАСКА – Песната е безбедна за емитување зашто изведувачот е со антитела 🙂

Posted by Natasha Mijat Krstevska on Четврток, 03 декември 2020Претходна статија

ИТАЛИЈАНЕЦ ПЕШАЧЕЛ 450 КИЛОМЕТРИ ПО КАВГА СО СОПРУГАТА

Следна статија

(ВИДЕО) ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА- ОБИЧНИ ЛУЃЕ ОД БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА ВО ПОДКАСТ ГИ РУШАТ МЕЃУСЕБНИТЕ ПРЕПРЕКИ СО „КОРИДОР 8“

Најново од Магазин

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,