МУЦУНСКИ: КОВАЧЕВ ДОКАЖА ДЕКА СДСМ ЛАЖЕ

/

„Македонија се соочува со нови ирационални предизвици и препреки. Согласно јавно објавениот документ видлив на веб-страната на Австрискиот Парламент ноторно е дека се воспоставени дополнителни услови и пречки за Република Македонија поврзани со закажувањето на првата меѓувладина конференција, односно отворањето на пристапните преговори за членство со ЕУ“, вели денеска Тимчо Муцунски, Секретар за меѓународна политика на ВМРО-ДПМНЕ.Претходна статија

БиХ ГО УКИНА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Следна статија

КАЦАРСКА: ТРЕБА ДА СЕ ПРОВЕРИ НЕ САМО ИМОТОТ НА СУДИИТЕ, ТУКУ И НА НИВНИТЕ ПОШИРОКИ СЕМЕЈСТВА

Најново од Вести