МУХАМЕДИ: ВЛАДАТА НА СПАСОВСКИ РАБОТИ ВО ИНТЕРЕС НА ПРОФИТЕРИТЕ

/

Аналитичарот и публицист Нијази Мухамеди ги критикуваше владините мерки со кои треба да се воспостави строг режим во Тетово и во две други општини. Владата одлучи од утре (среда) граѓаните во Тетово, Куманово и Прилеп задолжително да носат маски и нараквици, но и да одржуваат растојание со што заедно ќе можат да се движат само по две лица.

„Од утре, граѓаните во Тетово кои ќе излезат надвор задолжително мораат да носат маски, што значи дека маските мора да ги купат граѓаните (наместо да се даваат бесплатно). Некои мерки за заштита од коронавирусот техничката влада на Спасовсни ги измислува и се враќа во интерес за џебовите на профитерите! Безобразна печалба на Владата во време на коронавирус во Тетово“, напиша Мухамеди.

Претходна статија

117 ЛИЦА ГО ПРЕКРШИЛЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Следна статија

СВЕТОТ ДО 10 ЧАСОТ: БЛИЗУ 2,5 МИЛИОНИ ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС

Најново од Вести