НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ПРИВЕДЕНО ЛИЦЕ КОЕ ПРИЛОЖИЛО ТУЃ ПАСОШ

//

На 17.06.2019 година во 12.30 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје, при пасошка контрола било констатирано дека А.Т.(19) од Витина-Косово приложил туѓа патна исправа. Лицето било приведено за понатамошна постапка.

Претходна статија

КАЗНЕТИ 92 ВОЗАЧИ ПОРАДИ ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

Следна статија

И ПОСАКАА ДОБРЕДОЈДЕ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК: ЕЛЕНА ЛИВРИНИЌ ПОТПИША ЗА РАПИД БУКУРЕШТ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да