НАЈЛАДНО ВО ЛАЗАРОПОЛЕ, НАЈМНОГУ СНЕГ ВО МАВРОВО

/

Висината на снежната покривка изутринава во Маврови Анови изнесува 27 сантиметри, 25 во
Тополчани, 23 во Пожаране, 18 во Лазарополе, 16 сантиметри во Битола, 15 во Прилеп, 13 в Крушево, 9 во Ѓуриште, 8 во Берово и 5 сантиметри во Крива Паланка.

Најниски температури се измерени во Лазарополе – 10, -9 во Маврово, -7 во Битола, -5 во Тетово, Охрид и Претор, -4 во Прилеп, Берово и Крушево.

Извор: МакфаксПретходна статија

ФЕДЕРЕР И НАДАЛ СРУШИЈА СВЕТСКИ РЕКОРД ЗА НАЈБРОЈНА ПУБЛИКА

Следна статија

ДО 2024 ГРАЃАНИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ГИ СМЕНАТ ДОКУМЕНТИТЕ НА КОИ ПИШУВА „РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“

Најново од Вести