НЕ Е САМО ПЕНДАРОВСКИ И СДСМ БИЛЕ ЗА ПРОМЕНА НА ИЗБОРНИОТ МОДЕЛ

//

,,Ние ова прашање го отворивме пред изборите, а и потоа неколку пати, рече денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски кој од неодамна е и новиот генерален секретар на СДСМ, јавува Канал 5 .

Николовски потенцира уште дека од неговата партија се подготвени за отворање на ова прашање, бидејќи отворените листи и едната изборна единица ќе значат поголема демократија. Тој сепак додава дека за да се дојде до таква промена на изборниот модел е потребна согласноста на сите политички партии.Претходна статија

ПЕНДАРОВСКИ СО ПОДДРШКА ЗА ОТВОРЕНИ ЛИСТИ И НАМАЛУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА ИЗБОРНИ ЕДИНИЦИ

Следна статија

ВО ПОНЕДЕЛНИК ПРВА СРЕДБА НА МЕЃУВЛАДИНАТА КОМИСИЈА НА БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести