НЕСРЕЌА ВО ТЕТОВСКО: ДЕТЕ НА ДЕВЕТ ГОДИНИ УДРЕНО ОД ТРАКТОР

/

На 30.06.2020 во 17.20 часот било пријавено дека на локалниот пат во с.Беловиште, тетовско, трактор „ИМТ 539“, со гостиварски регистарски ознаки, со прикачена преса за балирање, управуван од К.Ф.(30) од с.Беловиште, удрил дете на 9 години од Штип.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Гостивар, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.Претходна статија

РЕМЕНСКИ БАРА ИЗЕМАЊЕ НА РУСКОСКА ОД СЛУЧАЈОТ „МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ“

Следна статија

(ВИДЕО) КОЛЕВ ВО „УТРИНСКИ БРИФИНГ“: ВРЕМЕ Е ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА ЈА ПРЕЗЕМАТ ОДГОВОРНОСТА ЗА ПРАВОСУДНИОТ СИСТЕМ И ДА НЕ СЕ КРИЈАТ ПОЗАДИ ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ

Најново од Вести