НИКОЛОВ: СО КОНТРОВЕРЗЕН ЗАКОН ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ САКААТ ДА ПРОТНАТ КРИМИНАЛНА ЗДЕЛКА ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

СДСМ и владата предводена од оваа партија, продолжуваат со концептот на демонтирање на здравствениот систем. наместо анализа на ново настанатата состојба во здравството со корона епидемијата, наместо утврдување на потребите и приоритетите на здравствениот систем, деновиве.

loading...

СДСМ е во криминален поход за реализација на проект, кој секоја година го најавуваат, а тоа е нов Клинички центар, реагираат денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

По фејсбук статусот на министерот Филипче кој побара опозициската партија да ги повлече 2000 амандмани со кои го бликираат законот за градба на на нов клинички центар.


loading...