ОБИД ЗА ПОДМЕТНУВАЊЕ ПОЖАР ВО ЗГРАДАТА НА ОПШТИНАТА ЌУСТЕНДИЛ ВО БУГАРИЈА

/

Непознат сторител се обидел да ја запали зградата на општината во Ќустендил Бугарија.

Настанот се случил после полноќ, а вратата на општината е делумно оштетена. Полицијата на лице место открила стопено пластично шише со запалива течност.

По случајот веќе е започната истрага, соопштуваат бугарските медиуми.

Претходна статија

БИТОЛЧАНЕЦ ПОЧИНА ВО САМОИЗОЛАЦИЈА- НЕОФИЦИЈАЛНО ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ СЕ ВРАТИЛ ОД СТРАНСТВО

Следна статија

ЦВЕЌАРИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА

Најново од Вести