ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ БАРА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА КАМЧЕВ

/

Второто продолжување на притворот за 30 дена на бизнисменот Орце Камчев му истекува за неколку дена, поради што следната недела Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ќе поднесе барање за дополнителни 30 дена притвор, информира „Фокус“

Во истиот период до Кривичниот суд се очекува и да биде поднесен обвинителниот акт за случајот „Плацевите на Водно“, во кој Камчев е еден од осомничените.Претходна статија

ИНИЦИЈАТОРИТЕ ЗА СТОПИРАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА УЧЕБНИЦИ ЧЕКААТ ПОКАНА ЗА НОВА СРЕДБА ОД МОН

Следна статија

ИСЧЕЗНАЛO 15-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ОД СКОПЈЕ, РОДИТЕЛИТЕ БАРААТ ПОМОШ

Најново од Вести